8.4 C
İstanbul
20:04, Çarşamba, 20 Ekim 2021
Ana Sayfa Coronavirus Son dakika… Sokağa çıkma yasağı başladı

Son dakika… Sokağa çıkma yasağı başladı

İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 30 büyükşehir ve Zonguldak için uygulanan 2 günlük sokağa çıkma yasağı başladı.

31 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı saat 00.00 itibarıyla başladı. Geçtiğimiz pazartesi günü yapılan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 nisan cuma gecesi saat 24.00’ten 19 nisan pazar gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurmuştu.

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası birçok şehirde vatandaşlar sokağa çıkmış ve corona virüsü salgını nedeniyle vurgulanan sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uymaksızın marketlerde ve pazarlarda yapılan alışveriş görüntüleri büyük tepki toplamıştı.

Görüntüler sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaşanan olaylarla ilgili sorumluluğun kendisinde olduğunu belirterek istifa ettiğini duyurmuş, istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmemişti.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN AÇIKLAMA

Corona virüsü salgınındaki son durumu aktarmak üzere kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Koca, sokağa çıkma yasağıya ve 23 Nisan tatiliyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

  • Salgınla mücadelede, temas, mesafe ve izolasyonun önemli olduğunu hep konuşuyoruz. Geçen hafta sonu başlayan ve bu hafta sonu için de karar verilen yasağın bu amaca hizmet ettiğini söyleyebiliriz.
  • Bu doğrultuda daha sonraki haftalarla ilgili karar bilim kurulunda gündeme gelmedi ama önümüzdeki haftalarda gelebilir. Bilim kurulu bir karar mercii değildir, tavsiye kararları alan bir kuruldur. 23 Nisan ile ilgili de gündeme gelmedi, haftaya gündem olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Sağlık Bakanı Koca güncel corona verilerini paylaştı! (11.05.2020)

Türkiye'deki güncel corona virüsü verileri paylaşıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 55 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken bin 114 yeni vaka görüldüğünü...

Türkiye’deki güncel corona verileri açıklandı (10.05.2020)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel corona verilerini açıkladı. Bugün bin 542 yeni vakanın tespit edildiğini vurgulayan Koca, virüs nedeniyle 47 kişinin...

Bakan Koca güncel corona verilerini paylaştı! (09.05.2020)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki güncel corona virüsü verilerini açıkladı. Bakan Koca, bugün 50 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken bin 546 yeni...

Türkiye’deki güncel corona verileri açıklandı! (08.05.2020)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki güncel corona verilerini açıkladı. Bugün bin 848 yeni vakanın tespit edildiğini vurgulayan Koca, virüs nedeniyle 48...